Bize Ulaşın Phone+90 0216 453 00 21

1. NEDEN GEDİK PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON?

Tasarruf sahipleri, günümüzün dalgalı ve belirsizlik taşıyan piyasalarında yatırımlarına yön verirken pek çok soruya cevap üretmek zorundalar.

Dolar Euro altın gümüş hisse senedi tahvil mevduat arasında seçim yapmak, bu tercihler ile yetinmeyip hangi finansal enstrümana ne zaman hangi ağırlık ile varlık dağılımında yer vermeliyim sorusuna da zamanında yanıt bulmak durumundadırlar.

Son yıllarda piyasaların değişkenlik gösteren şartları bu yanıtları ayda hatta bazen haftada bir gözden geçirmeyi gerektiriyor.

Bu soruları sizin yerinize cevaplamak ve uygun varlık dağılımlarını kararlaştırmak  üzere Gedik Portföy Birinci Değişken Fonu ( GPG ) tercihinize sunuyoruz.

2. GPG NEYE YATIRIM YAPIYOR?

Bu yatırım fonu döviz tahvil veya hisse senedi fonları gibi belirli bir enstrümana ağırlık vermiyor. Her birine eşit ağırlık ile yatırım yapan sepet bir fon da değil.   

GPG, izahnamesinde yer aldığı üzere aşağıda sıralanan tüm finansal seçeneklere belirtilen limitler dahilinde yatırım yapabiliyor. Hangi enstrümanın ne oranda ağırlık kazanacağı makro analizler, teknik ve temel göstergelere göre kararlaştırılıyor. 

Özet Strateji Bandı

Minimum

Maksimum

Hisse Senedi

 0 %

35 %

Döviz

 0 %

35 %

Emtia

 0 %

35 %

Bono Tahvil

30 %

60 %

Repo Mevduat BPP

 0 %

35 %

3. GPG’NİN YATIRIM STRATEJİSİ NEDİR?

Strateji bandında bulunan tüm varlıklara taktik olarak eşit mesafede durmakta, ve farklı analiz yöntemleri ve değerleme yaklaşımlarına, farklı piyasalardaki fırsatları değerlendirmek amacıyla  her varlıkta kademeli alımlar yapabilmektedir.

Piyasadaki aşırı dalgalanma ve muhtemel risklere karşı da Fon, “trade disiplini” içinde koruma amaçlı pozisyon almayı hedefler. 

GPG öncelikle mutlak getiri hedefli olarak düşük profilli bir risk karşılığında istikrarlı biçimde mevduat faizinin üzerinde getiri sağlamayı hedeflerken maksimum getiri değil piyasa risklerine göre optimal getiri düzeyini arıyor.

4. GPG NEREDEN ALINABİLİR?

Başta Gedik Yatırım olmak üzere tüm banka ve yatırım kuruluşlarındaki hesaplarınıza saat 09:00 – 13:00 arasında TEFAS ( Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu ) kanalı ile Gedik Portföy Birinci Değişken Fon alabilir dilediğiniz zaman satıp nakde dönebilirsiniz. 

Şubelerimiz taleplerini fon@gedik.com adresine mail ile iletebilirler.

Gedik Portföy Birinci Değişken Fon TEFAS Kodu: GPG

Tasarruf sahiplerinin alabileceği GPG için herhangi bir alt veya üst limit yok. 1000 TL’lik de 100 milyon TL’lik de alınıp satılabiliyor.